Odkryj Polskie Morze na nowo

i poznaj okolice Rewala
wakacje w rewalu

Wybrzeże jakiego dotąd nie znałeś

Rewal

Adamowka-okdryj-polskie-morze-na-nowo
Rewal

Rewal to jedna z najpopularniejszych wypoczynkowych miejscowości nadmorskich z kąpieliskiem morskim. Tutaj można nacieszyć się piaszczystą plażą i pooddychać wspaniałym mikroklimatem. Rewalska plaża jest jedną z najczystszych na wybrzeżu. Znajdują się tu: trasy rowerowe, korty tenisowe, hala sportowa, boiska do siatkówki plażowej i piłki plażowej, wypożyczalnie rowerów i quadów; istnieje możliwość uprawiania windsurfing, kitesurfingu i paraglidingu.

Przez Rewal przebiega czerwony szlak turystyczny: Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9). Jego trasa biegnie przez całe wybrzeże Pomorza Zachodniego, w gminie przez: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze.

Wybrzeże w Rewalu
Zabytki i lokalne legendy

Trzęsacz to mała miejscowość gdzie na wysokim, klifowym brzegu wznosi się ostatnia ściana gotyckiego kościoła, którego jeszcze nie pochłonęło morze. Świątynia wzniesiona w XIV / XV w. znajdowała się wtedy w środku wsi, podobno 2 km od brzegu morza; stare źródła podają, iż do parafii trzęsackiej należała wioska, której mapy obecnie nie wykazują, ponieważ była położona na północ od Trzęsacza, tam gdzie obecnie jest morze. Obecnie przy zabytkowej ścianie znajduje się taras widokowy. Oprócz ruin w Trzęsaczu wart zobaczenie jest Kościół neogotycki i Zespół pałacowo-folwarczny.

adamowka-niechorze
Architektura nadmorska

Niedaleko Adamówki znajduje się latarnia morska w Niechorzu. Latarnia została zbudowana ponad 130 lat temu i obecnie jest zabytkiem architektury. Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich (ponad 36 kilometrów).
Niedaleko latarni znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich gdzie można zobaczyć wszystkie latarnie morskie na Polskim wybrzeżu i dowiedzieć się wielu ciekawych historii.
Centrum Niechorza stanowi Rybacka zabudowa z XVIII – XIX wieku W głębi znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu – prezentowana jest ekspozycja przedstawiająca specyfikę zawodu rybaka oraz cząstkę kultury pomorskiej.


wakacje w rewalu
Szlaki rowerowe
  • Szlak „Jeziora Liwia Łuża” – pętlowy, kolor zielony. Szlak poprowadzono wokół przybrzeżnego jeziora Liwia Łuża
  • Szlak „Wschodni Szlak Łącznikowy” – liniowy, kolor czarny Szlak stanowiący połączenie szlaku żółtego (w Rewalu) ze szlakami w Niechorzu.
  • Szlak „Śladami Rybołówstwa Morskiego” – liniowy , kolor czerwony. Szlak przebiega między Niechorzem, a Pogorzelicą. Prowadzony jest ulicami tych miejscowości (nawierzchnia głównie asfaltowa i kostka betonowa).
  • Szlak „Śladami Historii Niechorza” – liniowy, kolor niebieski (na terenie Niechorza). 

Niechorze położone między Morzem Bałtyckim, jeziorem Liwia Łuża i Kanałem Liwia Łuża jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości Gminy Rewal.
Adamowka-szlaki-rowerowe
  • Szlak „Rewalska Kraina Słońca” – pętlowy. Szlak zaczyna się przy hali sportowej, biegnie malowniczymi ulicami Rewala aż do miejscowości Trzęsacz. Z Trzęsacza docieramy do osady Śliwin i dalej hali sportowej w Rewalu
  • Szlak „Leśnym Duktem” – pętlowy kolor żółty. Szlak rekreacyjny biegnący głównie drogami leśnymi a także drogami o nawierzchni asfaltowej czy z kostki betonowej.
  • Szlak „Śladami Zabytków Architektury” – pętlowy, kolor czerwony.
 Szlak pętlowy, zaczynający się w centrum Trzęsacza, by przez tereny zwane Chłopskimi Łąkami, Dreżewo, Pustkowo wrócić do Trzęsacza
  • Szlak „Zachodni Szlak Łącznikowy” – liniowy, kolor czarny
. Szlak liniowy między miejscowością Pobierowo, a miejscowością Pustkowo (doprowadza turystę do szlaku czerwonego). Nawierzchnia: kostka, asfalt, droga gruntowa.
  • Szlak „Letniskowy Szlak Pobierowa” – pętlowy, kolor niebieski. Szlak na całej długości w obrębie miejscowości.

wakacje w rewalu
Dodatkowe atrakcje
foka
Foka Depka

Jedyna dziko żyjąca foka szara, którą można coraz częściej spotkać na plaży w okolicach miejscowości  Rewal, Niechorze i Pobierowo. Urodziła się 16 lutego 2004 roku w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Foka została wypuszczona na wolność w Słowińskim Parku Narodowym 26 czerwca 2004 roku i osiedliła się na plaży w Niechorzu 18 lipca 2004 roku.

nature-forest-industry-rails-tory
Kolejka wąskotorowa

Jedną z atrakcji wybrzeża rewalskiego była, jest i będzie kolejka wąskotorowa. W sezonie będzie można wybrać się na wycieczkę kolejką wąskotorową, „Ciuchcia – Retro – Expres” – zabytkowy parowóz będzie jeździć między Pogorzelicą a Trzęsaczem.


Co powinieneś wiedzieć?

Lubimy transparentne zasady nie mamy ukrytych opłat
wakacje w adamowce

Rewal 24h

Zobacz co się dzieje w Rewalu